Delavnice učenja
V sodelovanju z Mestno knjižnico Grosuplje in njeno enoto v Ivančni Gorici organiziram delavnice učenja. Delavnice so namenjene učencem, ki v letošnjem šolskem letu obiskujejo 5. razred.
- PROGRAM
Otroci bodo na delavnicah spoznali:
– kako se orientirati po knjigi, učbeniku,
– kdaj si najlažje zapomnijo podatke,
– katere podatke si najlažje zapomnijo,
– praktične primere učenja – torej kako se učiti, da si čimbolj efektiven, hkrati pa da se ob tem zabavaš na svoj način (kinesteti, vizualci, avditivci),
– kako se fokusirati na učenje, ne na moteče faktorje okolja (telefoni, računalnik, TV …),
– učenje v paru, skupini ter se naučili sodelovanja.
- ČAS TRAJANJA: 4 ure (z eno 20 min pavzo za malico, za katero poskrbijo starši sami)
- MAKSIMALNO ŠTEVILO UDELEŽNCEV je 10, da res sodelujejo vsi učenci, hkrati se vsakemu posebej lahko posvetim.
- PREDAVANJE ZA STARŠE (20-30 minut).
Delavnica učenja je namenjena tudi staršem. Po končanih delavnicah poteka kratek razgovor s starši (maksimalno 30 min), da jim predstavim, kaj smo z otroki delali, saj je v procesu učenja in v procesu učiti se učiti pomembno, da k temu pristopijo tudi starši. Tako pridobijo tudi kakšen praktičen nasvet za pomoč učencu doma.
2. POVEZAVA S KNJIŽNICO
Učenci v času predavanja za starše spoznavajo svojo krajevno knjižnico ter spoznajo, kje lahko najdejo knjige za seminarske naloge, bralno značko, domače branje … Po knjižnici jih vodi zaposleni v knjižnici.
3. TERMINI
Na lokacijo in termin je potrebna predhodna prijava.
Mestna knjižnica Grosuplje | Krajevna knjižnica Ivančna Gorica |
sobota, 19. 10. 2024 | sobota, 5. 10. 2024 |
prijava na: info@knjiznicagro.si ALI 01 786 00 20 | prijava na: izposojaivg@knjiznicagro.si ALI 01 787 81 21 |
Obvezne so predhodne prijave.
DELAVNICO BOM VODILA Andreja Robek Perpar, učiteljica slovenščine, pedagoginja in ustanoviteljica podjetja Šepet dotika, meditacijsko-masažnega centra. Vso svojo kariero poučujem na OŠ Stična. V svojih 20-letnih izkušnjah se trudim otrokom predati zlasti tisto znanje, ki ga pri rednem pouku ponavadi učitelji nimamo časa podajati (znanje o kritičnem in ustvarjalnem mišljenju po metodi Edwarda de Bona (CORT), enega najvplivnejših ljudi sveta, braingym …). Kot mama dveh otrok, ki sta vstopila v sistem izobraževanja, sem opazila, da se otroci res ne znajo učiti. Vedno je sledilo vprašanje: kako je pa nam to uspevalo? Ugotovila sem, da odgovor sploh ni pomemben, pomembno je, da se naši otroci naučijo učiti se. In to je moj cilj.